Zielone balkony docenione

Doceniono słupszczan, którzy dbają o swoje najbliższe otoczenie. Prezydent miasta wręczyła nagrody za najładniej zaaranżowane balkony, zieleńce i podwórka.

Akcja „Pokaż swoje zielone okno, balkon lub ogródek podwórkowy” to wynik trwajacej rewitalizacji centrim Słupska. Proces rewitalizacji nie obejmuje jedynie zadań infrastrukturalnych, takich jak remonty czy budowa nowych obiektów. To przede wszystkim działania prospołeczne oraz inicjatywy angażujące wiele różnych podmiotów w dbałość o nasze miasto. W konkursie wzięy udział osoby, które dbają na przykład o podwórka przy swoich kamienicach.

jak twierdzą organizatorzy konkursu, każdy zadbany zakątek przestrzeni miejskiej wpływa na ogólny obraz całego miasta. Właśnie ten walor docenili uczestnicy konkursu.

Celem akcji jest wzrost aktywności społecznej mieszkańców obszaru rewitalizacji oraz zwiększenie ich zaangażowania w dbałość o najbliższe otoczenie. Nagrody otrzymały osoby, która ozdabiają nie tylko balkony, ale także ci, którzy zagospodarowują podwórka i zieleńce.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *