Seria kolizji na naszych drogach

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscach 7 kolizji, które  tuż po zmroku wydarzyły się na terenie miasta i powiatu słupskiego. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają o istocie używania elementów odblaskowych.

Tuż po zmroku słupscy policjanci odnotowali 7 zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych, do których kolejno dochodziło w naszym mieście i powiecie słupskim. Do każdego zdarzenia dyżurny wysyłał funkcjonariuszy ruchu drogowego. Interweniujący policjanci zabezpieczali miejsca zdarzeń, ustalali okoliczności, sprawdzali trzeźwość kierujących i sporządzali dokumentację służbową. Z przeprowadzonych badań alkomatem wynikało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi i mieli uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczęśliwie we wczorajszych zdarzeniach nikt nie ucierpiał, właściciele pojazdów ponieśli jednak straty z tytułu uszkodzeń pojazdów. Policjanci na miejscu pouczali, nakładali mandaty karne, a w jednym przypadku sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Słupsku.

Funkcjonariusze apelują o większą uwagę zarówno do kierowców, jak i pieszych. Wcześnie zapadający zmrok nie powinien nas dekoncentrować, a mobilizować do większej, szczególnej ostrożności na drodze. Policjanci przypominają, że elementy odblaskowe warto używać nie tylko poza obszarem zabudowanym, jak stanowią przepisy, ale również w mieście. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, należy pamiętać o prawidłowym korzystaniu z jezdni.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *