Słupszczanka reprezentowała Polskę na festiwalu naukowym w Portugalii

Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, reprezentowała Polskę na największym europejskim festiwalu dotyczącym nauczania przedmiotów przyrodniczych – Science on Stage 2019. Wydarzenie odbyło się w portugalskim Cascais.

Słupszczanka w Portugalii przedstawiała swoje innowacyjne metody nauczania na temat zamiany edukacji biernej ucznia w czynną. Wystąpienie nauczycielki zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez uczestników wydarzenia. Grażyna Linder reprezentowała nasz kraj wraz z 14-osobą polską delegacją składającą się z nauczycieli i pracowników naukowych z różnych szkół i ośrodków naukowych z Polski. Przewodniczącym polskiej  delegacji był profesor Grzegorz Musiał z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W Cascais nauczycielka ze Słupska brała też udział w targach, warsztatach, wykładach i prezentacjach festiwalowych, gdzie uczestnicy wydarzenia prezentowali najbardziej innowacyjne pomysły naukowe oraz wymieniali się praktykami nauczania.

Co dwa lata Festiwal Science on Stage gromadzi nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z całej Europy. Zgodnie z zasadą „od nauczycieli dla nauczycieli” największy europejski festiwal dotyczący nauczania przedmiotów przyrodniczych ma na celu wymianę doświadczeń i jest świetną okazją do dzielenia się pomysłami i projektami. Każda edycja Science on Stage odbywa się w innym kraju i jest zwieńczeniem wydarzeń krajowych w krajach uczestniczących. W tym roku festiwal odbył się w Portugalii. Wzięło w nim udział około 450 nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z blisko 40 krajów.

Tegoroczny festiwal objęty był patronatem Tibora Navracsicsa, członka Komisji Europejskiej, i był wspierany przez portugalskie Ministerstwo Edukacji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *