Uciekał przed policją, a zatrzymał się na ścianie

Słupscy policjanci po pościgu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący bmw był trzeźwy, ale posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. W trakcie ucieczki popełnił szereg wykroczeń drogowych i spowodował kolizję.

W nocy przed godziną 4.00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku patrolując ulice Słupska, kierującemu bmw dali sygnał do zatrzymania się do kontroli. Mężczyzna nie wykonał polecenia policjantów i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący kontynuował ucieczkę ulicami centrum miasta Słupska, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego i powodując kolizję. Po kilkuminutowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali kierującego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy.

34-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowego. Mężczyźnie grozi kara 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *