Wcielenie terytorialsów w Słupsku

Kolejne wcielenie w szeregi pomorskiej brygady WOT. Tym razem w Słupsku  przyjęci w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio będą kolejni terytorialsi.

W Słupsku funkcjonowanie rozpoczął 73 batalion lekkiej piechoty, który wraz z 71 blp w Malborku stanowi integralną część 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. To właśnie miasto nad Słupią jest tym razem gospodarzem najbliższego wcielenia, które odbędzie się 15 listopada na terenie koszar 7 Brygady Obrony Wybrzeża.

Pierwszy dzień wcielenia to przyjęcie, umundurowanie oraz dokonanie wszystkich czynności ewidencyjnych. Jest to tym samym pierwszy dzień 16-dniowego wyczerpującego szkolenia, w którym udział wezmą osoby, do tej pory nie mające do czynienia ze służbą wojskową. Podczas trwania tzw. „szesnastki” instruktorzy położą szczególny nacisk na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy też orientacji topograficznej. W ostatnim dniu żołnierze obrony terytorialnej odbędą egzamin końcowy na tak zwanej pętli taktycznej, który jest sprawdzeniem wszystkich nabytych podczas ćwiczeń umiejętności. Szkolenie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, podczas której żołnierze wypowiedzą słowa roty oraz z dumą wykrzykną, że pozostają „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, by pomagać lokalnej społeczności, swojej małej ojczyźnie. 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *