Wracają pociągi do Ustki

Od 15 grudnia na trasę Ustka – Słupsk znów będzie można pokonać koleją. Co więcej do końca roku przejazdy będą bezpłatne – zapraszamy mieszkańców do korzystania z tej formy transportu.

W Urzędzie Miasta Ustka odbyło spotkanie dotyczące przywróconego połączenia kolejowego Ustka – Słupsk. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Marszałka Województwa: Eugeniusz Manikowski – zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury oraz Marek Biernacki  kierownik Biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego, a także samorządowcy i przdsiębiorcy: Paweł Lisowski – Starosta Słupski, Barbara Dykier – Wójt Gminy Słupsk, Anna Sobczuk – Jodłowska – Wójt Gminy Ustka, Sławomir Stochniałek – przedstawiciel firmy Mowi i Jacek Graczyk Burmistrz Ustki.

Przypomnijmy, że samorządowcy w maju wystąpili do Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka o przywrócenie całorocznej komunikacji kolejowej Ustka – Słupsk. Na dzisiejszym spotkaniu Burmistrz Jacek Graczyk skierował do Marszałka serdeczne podziękowania za pozytywne rozpatrzenie tego wniosku.

Codzienne połączenia kolejowe wracają od 15 grudnia. Cena normalnego biletu  jednorazowego wynosi 5 zł, a miesięcznego 178 zł. Za przewóz roweru zapłacimy 7 zł. Jeśli chodzi o rozkład jazdy, do którego mieszkańcy już zgłaszali swoje uwagi, na 5 grudnia br. zaplanowano spotkanie samorządowców i przedsiębiorców. Wypracują oni wspólne wnioski i przekażą je Urzędowi Marszałkowskiemu, który w ciągu 40 dni może wprowadzić zmiany w rozkładzie.

Trwają prace nad wspólnym biletem obejmującym przejazd pociągiem na trasie Ustka – Słupsk i przejazdy na terenie Słupska komunikacją miejską. Takie rozwiązanie ma pojawić się w połowie roku 2020.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *