Ponad 40 kolizji w dwa dni

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscach 42 kolizji, które wydarzyły się na terenie miasta i powiatu słupskiego w ciągu dwóch dni. W wielu przypadkach powodem było niedostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci odnotowali 42 zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu. Interweniujący policjanci zabezpieczali miejsca zdarzeń, ustalali okoliczności, sprawdzali trzeźwość kierujących i sporządzali dokumentację służbową. Szczęśliwie w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał, właściciele pojazdów ponieśli jednak straty z tytułu uszkodzeń pojazdów. Policjanci na miejscu stosowali konsekwencje prawne wobec sprawców wykroczeń.

 

Do jednego ze zdarzeń z udziałem kilku pojazdów doszło przedwczoraj przy ul. Paderewskiego. Jak ustalili policjanci, 37-letni mieszkaniec powiatu słupskiego jadąc w kierunku ul. Szymanowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i w wyniku poślizgu uderzył w zaparkowane obok siebie pojazdy marki Nissan, Honda, Saab i Citroen. W wyniku tego zdarzenia powstały liczne uszkodzenia każdego z pojazdów. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu, okazało się, że był trzeźwy. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

 

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co dzieje się na drodze i w jej okolicy. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *