Sukcesy operacji bariatrycznych w słupskim szpitalu

Lekarze wykonujący zabiegi bariatryczne wkrótce zrobią setną (100) operację tego typu w Wojewódzkim szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Zważywszy na to, że wykonywane są one od niedawna oznacza to duże powodzenie zabiegów. Co ważne, nasi lekarze mogą pochwalić się dużymi sukcesami w nadawaniu nowego lepszego wyglądu pacjentom dzięki zabiegom bariatrycznym. Podczas konferencji zorganizowanej dla dziennikarzy gościliśmy jedną z byłych pacjentek, której operacja bariatryczna dała szansę na nowe życie.

Pani Małgorzata zdecydowała się na zabieg bariatryczny, który – można powiedzieć bez przesady – dał jej nowe życie. Przed operacją Pani Małgorzata ważyła 120 kilogramów. Obecnie po operacji – 59-60. – Moje problemy z waga rozpoczęły się wraz ciążami – mówiła pani Małgorzata. – Po ciąży przybierałam na wadze około 20 kilogramów i nie potrafiłam tego potem zrzucić. Teraz, po pozbyciu się nadwagi czuje się znakomicie. Zdarza się, że dalsi znajomi nie poznają mnie na ulicy. Najśmieszniej było, gdy mojego teścia ktoś zapytał, czy jego syn ma nowa żonę – dodaje pani Małgorzata.

Procedury endoskopowego i operacyjnego leczenia otyłości organizowane są w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej naszego szpitala. Chirurgia bariatryczna pozostaje w przewadze nad leczeniem zachowawczym i jest jedyną metodą leczenia otyłości olbrzymiej o udowodnionej skuteczności. Leczenie operacyjne chorych otyłych wydłuża ich życie jednocześnie poprawiając jego jakość oraz prowadząc do ustąpienia chorób spowodowanych otyłością, np. cukrzycy, zaburzeń przemiany lipidów, nadciśnienia tętniczego, zmniejsza ryzyko występowania niektórych nowotworów. Wśród osób spełniających kryteria kwalifikacji, leczenie operacyjne stanowi postępowanie z wyboru.


Koordynowany Ośrodek Leczenia Otyłości istniejący przy słupskim
szpitalu ciągle się rozwija. Lekarze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, że tylko dzięki starannej pracy i możemy świadczyć najwyższe usługi. Dlatego też tego samego wymagamy od naszych pacjentów, którzy podejmując trudną walkę o zdrowie i dobrą kondycje mają przed sobą wiele wyzwań.


Wiemy, że nasi pacjenci decydujący się na operacje bariartyczne próbowali już wszystkiego, a otyłość nie ustąpiła – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Wiemy też, że bez dobrego zespołu czasem trudno zobaczyć podstawowe błędy, które powtarzamy. Stąd decydując się na wejście na nową ścieżkę życia, naszych pacjentów bacznie obserwuje psycholog i dietetyk, aby nie zostali pozostawieni sami sobie – zaznacza prezes A. Sapiński.
Zbigniew Bielecki

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *