Szpital dla babci i dziadka

„Nie pytaj, co Dziadek i Babcia mogą zrobić dla Ciebie, zapytaj, co Ty możesz zrobić dla Babci i Dziadka” pod takim hasłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zorganizowano obchody Dnia Babci i Dziadka.

 

W holu przy głównym wejściu do szpitala przy ul. Hubalczyków 1 odbyły się darmowe badania dla seniorów. Do akcji szpitala przyłączyli się studenci Akademii Pomorskiej, ratownicy oraz uczniowie kierunków medycznych Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Słupsku.

Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwana organizatorów.

– Wykonaliśmy prawie 200 badań na poziom cukru we krwi i ciśnienia, do tego z masaży dłoni i karku skorzystało ponad 30 chętnych. Nie zapomnijmy o szpitalnej dietetyczce, która porozmawiała z ponad 20 osobami o ich potrzebach żywieniowych. Jesteśmy szczęśliwi, że seniorzy postanowili pomyśleć o sobie przy okazji ich święta i spędzić z nami to przedpołudnie – informuje Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Babci i Dziadka to pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez szpital w 2020 roku. Doskonałe nastroje uczestników sprawiły, że organizatorzy myślą już o kolejnych akcjach prozdrowotnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *