Z dożytwotnim zakazem jazdy, dalej jeździł pijany

Słupscy policjanci w miniony weekend wyeliminowali z dróg powiatu słupskiego trzech nietrzeźwych kierujących, którzy mieli w organizmie od blisko 1 do 2 promili alkoholu. Jeden z nich kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Pierwszy z trzech zatrzymanych pijanych kierowców to 36-latek, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu i kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W kolejnym przypadku policjanci mieli do czynienia z 26-latkiem, którego wynik wskazywał na blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trzeci nietrzeźwy to 41-latek, który wydmuchał blisko 1 promil alkoholu.

Kontrole volkswagena, audi i kia, którymi kierowali mężczyźni, odbywały się na terenie miejscowości powiatu słupskiego. W każdym z tych przypadków policjanci wyczuwali alkohol i przeprowadzali badania alkomatem. Kiedy okazywało się, że kierujący są nietrzeźwi, policjanci uniemożliwiali im dalszą jazdę, zatrzymywali prawo jazdy i sporządzali dokumentację służbową. 26-latek i 41-latek wkrótce odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie również 36-latek, który dodatkowo usłyszy zarzuty niestosowania się do zakazu sądowego. Zgodnie z art. 244 kk. to przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *