Paczka od myśliwych

„Myśliwska paczka” to przedświąteczna akcja myśliwych zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim, polegająca na wsparciu potrzebujących. Jej beneficjentami są domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów lub tym podobne placówki. Koła łowieckie same wybierają placówki, którym chcą pomóc i z ich przedstawicielami ustalają najpotrzebniejsze rzeczy, które znajdą się później w paczkach.

Wydarzenie to pokazało niezwykłe zaangażowanie kół łowieckich w całej Polsce.  Z podsumowania tej akcji możemy się dowiedzieć, że myśliwi wsparli łącznie 98 placówek opiekuńczo-wychowawczych na łączną kwotę 147 527,00 zł!! Co warte podkreślenia najwyższą kwotową wartość pomocy zanotował słupski okręg PZŁ! Nasi myśliwi okazali się najbardziej hojnymi w całym kraju!

Najważniejsze w tej akcji był uśmiech i radość obdarowanych. Wszystkim myśliwym i kołom łowieckim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy i zachęcamy pozostałych do wzięcia udziału w 2020 r. W kolejnej edycji planowane są zmiany  w  regulaminie, aby pomoc mogła docierać również do osób indywidualnych.

 Darz Bór!

Łowczy okręgowy słupskiego okręgu PZŁ

Michał Pobiedziński

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *