Pracownie symulujące rzeczywistość w AP

Najnowocześniejszymi pracowniami symulacji medycznych może pochwalić się Akademia Pomorska w Słupsku. Dzięki nowoczesnym fantomom i sprzętowi studenci będą mogli szkolić się w doskonałych warunkach.

Fot. www.facebook.com/akademiapomorska

Wchodząc do nowych pracowni, które zostały otwarte w gmachu przy ul. Kozietulskiego można poczuć się jak w prawdziwym szpitalu. I wrażenie to nie jest obojętne, bo ma dobrze przygotować studentów do pracy w rzeczywistych warunkach, z prawdziwymi chorymi.

Nowe pracownie w Akademii Pomorskiej są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce. Słupscy wykładowcy przygotowując się do ich otwarcia odwiedzili wiele placówek kształcących w zawodach medycznych w Polsce i zagranicą.

Pracownie zostały otwarte w ramach projektu, pn. „Poprawa jakości kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo poprzez wdrożenie programu rozwojowego oraz utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Akademii Pomorskiej w Słupsku” . Ministerialna dotacja wyniosła ponad 2,5 mln zł.

Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo, poprzez m.in., wdrożenie modelu kształcenia bazującego na technikach symulacji medycznej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *