Strażacy pokopali w Kobylnicy

10 zespołów reprezentujących jednostki OSP z 8 gmin rywalizowało w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który 8 lutego rozegrano w hali sportowej w Kobylnicy. Zawody wygrała drużyna z Pęplina i to ona wywalczyła przepustkę do kolejnego etapu zmagań.

W ścisłym finale rozgrywanego w Kobylnicy turnieju zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Pęplina i Podwilczyna. Ostatnie spotkanie sobotniego turnieju dostarczyło wielu emocji. Po końcowym gwizdku ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy z Gminy Ustka. Pierwsze miejsce zagwarantowało im prawo startu w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 7 marca w Sierakowicach.

Organizatorzy postanowili wręczyć także nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza zawodów uznano druha Dawida Dorawę z OSP Pęplino. Królem strzelców został Szymon Gołaszewski również z OSP Pęplino, który w trakcie zawodów dzisięciokrotnie trafiał do bramki rywali.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. OSP Pęplino
2. OSP Podwilczyn
3. OSP Sierakowo
4. OSP Biesowice
5. OSP Damnica
6. OSP Potęgowo
7. OSP Gardna Wielka
8. OSP Lulemino
9. OSP Strzelino
10. OSP Dębnica Kaszubska

W ceremonii zakończenia zawodów uczestniczyli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku druh Paweł Lisowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kobylnicy druh Leszek Kuliński oraz Komendant Gminny OSP w Kobylnicy druh Robert Smysło, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kobylnicy druhna Agata Lesiecka oraz Kronikarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kobylnicy druh Grzegorz Jopek. W słowach kierowanych pod adresem uczestników zwracali uwagę na to, że sportowe zmagania są doskonałą formą pracy nad sprawnością i kondycją, ale też dobrym sposobem na integrację całego środowiska.

W przerwie między kolejnymi spotkaniami Wójt Leszek Kuliński oraz komendant gminny OSP druh Robert Smysło otrzymali pamiątkową statuetki z rąk Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP za otwartość i gotowość na współpracę.

Turniej zorganizował zarząd oddziału powiatowego ZOSP RP w Słupsku, zarząd oddziału gminnego ZOSP RP w Kobylnicy oraz Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *