Apel o przesunięcie likwidacji Urzędu Morskiego

Senator ziemi słupskiej apeluje o odsroczenie likwidacji Urzędu Morskego w Słupsku. Powodem epidemia koronawirusa.

 

Kazimierz Kleina napisał list do prezydenta, premiera i Rady Ministrów i w którym prosi przynajmniej o przesuniecie likwidacji plaćówki. Jak twierdzi, 1 kwietnia decyzją Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ma zostać zlikwidowany Urząd Morski w Słupsku. Dla pracowników, ich rodzin i współpracujących z placówką przedsiębiorców to prawdziwy dramat. Szczególnie teraz podczas pandemii koronawirusa w urzędzie panuje kompletny chaos i wielki niepokój.

Do problemów i obaw jakie mają dzisiaj pracownicy Urzędu Morskiego przed zarażeniem się koronawirusem dochodzi jeszcze nieustabilizowana sytuacja zawodowa, a także niepewny stan organizacji placówki po 1 kwietnia 2020 roku. Z urzędnikami nikt nie rozmawia. Senator napisał pisma  z prośbą o przynajmniej przesunięcie wejścia w życie tego szkodliwego zarządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na dzień 1 stycznia 2021 roku tak, aby ostateczna decyzja zapadła po ustaniu epidemii koronawirusa. Dodatkowy czas pozwoliłby przedyskutować docelowy model administracji morskiej w Polsce. Jak twierdzi, jest to ostatnia szansa na interwencję Prezydenta RP i Premiera w tej sprawie.

pismo senator Kleina

 

Oświadczenia senatora Kaizmierza Kleiny podczas ostatniego posiedzenia Senatu RP –  https://www.facebook.com/watch/?v=2941173769258781

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *