Koronawirus zamyka wszystko na dwa tygodnie, może dłużej

Słupsk i region przygotowują się do walki z koronawirusem. Wszystkie szkoły i instytucje kultury w mieście będą zamknięte. Odwołane są także imprezy. Wszystko po to, aby uniemożliwić rozpowszechnianie się wirusa.

 

Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka poinformowała podczas konferencji prasowej o zamknięciu miejskich instytucji kultury i odwołaniu najbliższych imprez. Przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie zamknięte dla osób z zewnątrz będą biblioteki, ośrodki kultury, filharmonia, teatry. W najbliższym czasie nie będą pracować także szkoły, przedszkole i żłobki. Odwołano wernisaże wystaw oraz imprezy sportowe.

– Informujemy także, że miejska komunikacja, autobusy MZK będą funkcjonować od poniedziałku 16 marca br. wg rozkładu wakacyjnego – mówi Monika Rapacewicz z Urzędu Miasta w Słupsku.

Nieczynne będą także placówki , nad którymi pieczę sprawuje marszałek województwa, czyli Muzeum Pomorza Środkowego i Bałtycka Galeria sztuki Współczesnej.

Ograniczona będzie także możliwość załatwienia spraw w urzędach. Specjalny komunikat w tej sprawie wydał m.in. starosta słupski.

Panika w słupskich sklepach. Na potęgę wykupywane są produkty spożywcze oraz środki higieny. W większości sklepów są puste półki i długie kolejki.

Decyzję o zamknięciu szkół i uczelni wyższych oraz odwołaniu imprez masowych podjął rząd. Wszystkie te posunięcia mają zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa. W Polsce odnotowywane są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *