Strażacy z Potęgowa pomogą seniorom

Strażacy ochotnicy z gminy Potęgowo włączają się do akcji wspierania seniorów, którzy w obecnej sytuacji epidemicznej powinni pozostawać w domach. Udostępniono dla nich numer telefonu, pod którym mogą zwrócić się o pomoc w dostarczeniu najpotrzebniejszych zakupów oraz leków.

– Seniorzy są najbardziej narażoną na zakażenie koronawirusem grupą społeczną. Część z nich ogranicza aktywność i stara się jak najrzadziej wychodzić z domów. To dobra decyzja, bo nawet wizyta w sklepie może być dla nich niebezpieczna. Dlatego seniorom potrzebna jest zwykła, sąsiedzka pomoc – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo. – Dziękuję duhnom i druhom z OSP, że zorganizowali takie wsparcie. Zachęcam także innych mieszkańców, aby rozejrzeli się w najbliższej okolicy. Teraz jest czas, abyśmy wykazali się wzajemną solidarnością. –

Strażacy akcję prowadzą całkowicie społecznie. Najpotrzebniejsze rzeczy zakupią i dostarczą potrzebującym dwa razy w tygodniu, we wtorek i piątek po godzinie 16:00. Dzwoniąc pod podany numer tel. 698 944 079, należy się przedstawić, opisać sytuację, podać adres, zamieszkania oraz listę zakupów. Należy także przygotować pieniądze za dostarczone sprawunki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *