Wyciągnęli z auta i pobili słupszczanina

Kryminalni ze Słupska zatrzymali 4 osoby podejrzewane o przestępstwo zniszczenia mienia i rozboju. Jak ustalili śledczy, 3 osoby zniszczyły samochód, w którym przebywał pokrzywdzony, następnie wyciągnęli go z auta, pobili i ukradli portfel z telefonem komórkowym. 

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu samochodu i rozboju, do którego doszło 23 lutego br. po północy na terenie powiatu słupskiego. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i ustalili, że sprawcy najpierw zniszczyli samochód, w którym przebywał 45-letni mężczyzna, następnie wyjęli go z auta, dotkliwie pobili, a z kurtki zabrali portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy.

Kryminalni zajmujący się tym zdarzeniem szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem mają mężczyźni w wieku 19 i 36 lat oraz kobiety w wieku 17 i 19 lat. W mieszkaniu 19-latka policjanci znaleźli również amfetaminę. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawcami rozboju są mężczyźni i 17-letnia kobieta, a 19-latka w czasie tego zdarzenia przebywała w samochodzie, którym przyjechali sprawcy, od których po zdarzeniu otrzymała część skradzionych pieniędzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione narkotyki i wszystkim przedstawili zarzuty.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn i 17-letniej kobiety oraz o zakazie opuszczania kraju, zakazie zbliżania się do pokrzywdzonego i dozorze policyjnym dla 19-latki.

Osobom przebywającym w areszcie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a 19-letniej kobiecie za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *