Boiska otwarte za kilka dni

Po weekendzie majowym część obiektów sportowych zostanie otwartych, ale częściowo. Będzie można z nich korzystać zachowując środki ostrożności i stosując się do ograniczeń. 

Boisko zamkniete

 

SŁUPSK.

Od 4 maja 2020 r. udostępnione zostaną następujące obiekty Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku o charakterze otwartym:
Stadion „Gryf” przy ul. Zielonej w Słupsku – płyta główna, płyta treningowa sztuczna oraz płyta trawiasta boczna
Stadion 650-lecia przy ul. Madalińskiego 4 w Słupsku – płyta piłkarska oraz urządzenia LA (bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal, stanowiska rzutowe)
Boiska wielofunkcyjne typu Orlik przy ul. Krzywoustego – boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne
Boiska wielofunkcyjne typu Orlik przy Wiatracznej/Konarskiego – boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej oraz dwa boiska wielofunkcyjne
Korty tenisowe przy ul. Madalińskiego 4 – dwa korty ziemne

Ogólne zasady korzystania z infrastruktury Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku o charakterze otwartym, obowiązujące od 4 maja 2020 r. do odwołania

1. zachowanie dystansu społecznego,

2. obowiązek zasłaniania twarzy w drodze na obiekt, przebywając na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy,

3. ograniczona liczba osób – 6 osób na każdym z boisk, 6 osób w części lekkoatletycznej lub 2 osoby na korcie,

4. weryfikacja uczestników – podmioty wynajmujące boisko mają obowiązek zgłaszać swoją obecność pracownikowi jednostki,

5. brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza toaletami),

6. dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,

7. obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt – w widocznych miejscach zostaną zorganizowane miejsca do dezynfekcji rąk,

8. korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu,

9. osoby korzystające z obiektu zobowiązane są do bezwzględnego opuszczenia obiektu bezpośrednio po zakończeniu jednostki treningowej.

 

USTKA

Boiska duże, administrowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce, zostają podzielone na dwie części. Korzystanie z nich możliwe jest zgodnie z harmonogramem, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (do godz. 15 dnia poprzedzającego zamiar wykorzystania boiska). Na jednej części może przebywać maksymalnie 6 osób. Listę osób sporządza klub lub niezrzeszeni rezerwujący. Uczestnicy zajęć przed wejściem na teren obiektu dezynfekują ręce (OSiR zapewnia środki) i zachowują dystans 2 m od siebie. Wykorzystywany sprzęt jest także dezynfekowany.
Natomiast na całym terenie boiska Orlik przebywać może 6 osób, przy czym Orlik i boisko wielofunkcyjne traktowane są jako jeden obiekt. Na kortach tenisowych mogą przebywać 4 osoby. Na wszystkich obiektach obowiązują zasady jak wyżej.
Na terenie Youngspot – nieczynna będzie siłownia, na pozostałej części przebywać może maksymalnie 6 osób. Dezynfekcja rąk odbywa się tu we własnym zakresie – za to oraz korzystanie z obiektu przez osoby nieletnie odpowiadaj rodzice/opiekunowie.
W przypadku niedostosowywania się do zasad Zarządca ma prawo żądać opuszczenia terenu. Na wszystkim obiektach zostaną umieszczone Regulaminy.
Jeśli chodzi o boiska przyszkolne, na czas pandemii opiekę nad nimi przejmują dyrektorzy szkół. Obiekty szkolne są zabezpieczone i zamknięte. Ich udostępnianie odbywa się na wniosek strony zainteresowanej poprzez zgłoszenie telefoniczne lub mailowe. Szczegółowe informacje zostaną udostępnione na stronach szkół oraz ogrodzeniach boisk.

 

KOBYLNICA

7 maja 2020 roku zostaną otwarte boiska sportowe trawiaste i wielofunkcyjne w Gminie Kobylnica. Od tego dnia kluby sportowe i stowarzyszenia będą mogły korzystać z obiektów. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie zamiaru użytkowania i zastosowanie się do zasad higieniczno – sanitarnych.

Ustalenia dotyczące terminów, rodzajów zajęć, liczby osób, zabezpieczeń, etc. trwają. Szczegóły dotyczące sposobu czy terminów prowadzenia zajęć, liczby osób w nich uczestniczących oraz zabezpieczeń i obowiązujących zaleceń są przedmiotem rozmów z poszczególnymi organizacjami. W przypadku ogłoszenia przez rząd zmian zasad użytkowania boisk przyjęte zostaną nowe reguły.

Jednocześnie informujemy, że będą prowadzone systematyczne kontrole dotyczące przestrzegania wymogów korzystania i użytkowania obiektów sportowych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *