Oszukują na szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują usługi mierzenia temperatury ciała i szczepionki mające uchronić przed zachorowaniem na Covid-19. Takie oferty zostały złożone telefonicznie dwóm starszym kobietom ze Słupska, które o sytuacji niezwłocznie zawiadomiły policję.

Słupscy policjanci ustalili, że dwie seniorki ze Słupska otrzymały telefoniczne propozycje zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi oraz ofertę mierzenia ciśnienia i temperatury ciała. Kobiety nie dały się zwieźć oszustom i nie uwierzyły w ich „uczciwość”. Ich czujność i zdecydowana reakcja uchroniły seniorki przed utratą oszczędności czy kosztownych przedmiotów. Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania i o konieczności informowania mundurowych o każdym podobnym przypadku.

Pamiętajmy, że przestępcy, wykorzystując obawę i niepewność związaną z pandemią koronawirusa, chcą wyłudzić pieniądze. W tym celu wciąż modyfikują swoje metody i wykorzystują zaufanie głównie osób starszych do przedsiębiorców czy instytucji składających propozycje udzielenia rzekomej pomocy i wsparcia.

Nie pozwólmy, by tym razem oszuści wykorzystali obecnie panującą sytuację i doprowadzili do utraty wartościowych przedmiotów czy pieniędzy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *