Policja kontroluje motocykle

Wypadek drogowy z udziałem motocyklisty, kierowcy jednośladów bez uprawnień i 2-letnia zaległość badań technicznych motocykla. To tylko część wyników pracy policjantów słupskiej drogówki, którzy w tym tygodniu kontrolowali pierwsze jednoślady, jakie wyjechały na ulice regionu słupskiego. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci zapowiadają wzmożone kontrole i apelują o rozsądek.

fot. KMP Słupsk

Słupscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze. Każdego roku początek wiosny jest początkiem sezonu motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wraz z pojawieniem się większej ilości jednośladów, policjanci podjęli działania ukierunkowane na sprawdzenie, jak kierowcy przygotowali się do sezonu. Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów, badali trzeźwość oraz sprawdzali, czy kierujący mają uprawnienia do kierowania motocyklem i ważne badania techniczne. Okazało się, że niektórzy jeszcze nie odrobili lekcji z odpowiedzialności. 2 osoby wsiadły na motor, pomimo że nie miały do tego prawa, natomiast trzeci motocyklista nie zadbał o stan techniczny pojazdu, a ostatnie badania diagnostyczne zrobił 2 lata temu.

Do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty doszło w miniony wtorek ok. godz. 15.00 w Przewłoce. W wyniku tego zdarzenia 37-letni motocyklista został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegóły i okoliczności tego wypadku badane są przez policjantów.

Kontrole motocykli odbywały się w środę i w czwartek. W trakcie pierwszej interwencji prowadzonej na terenie powiatu słupskiego okazało się, że 31-letni słupszczanin nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem. Kolejne sprawdzenie odbyło się w Słupsku. Tym razem okazało się, że kierowca ma uprawnienia, jednak nie zadbał o stan techniczny swojego jednośladu i nie dopilnował ważności badań technicznych. W trakcie trzeciej kontroli, na terenie powiatu słupskiego, policjanci interweniowali wobec 42-latka, który również nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Wniosek o ukaranie do sądu i mandaty karne. To kary, jakie ponieśli mężczyźni. Największy ból i przykrość pojawia się jednak wtedy, kiedy występuje zagrożenie życia i zdrowia. Mając to na uwadze, pamiętajmy o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Niech nie kieruje nami brawura, a zdrowy rozsądek i mądrość. I o to apelują słupscy policjanci.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *