Tysiąc przyłbic od myśliwych

Myśliwi z regionu słupskiego, z Polskie Związku Łowieckiego  przekazali Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Słupsku tysiąc przyłbic ochronnych.

Myśliwi z słupskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego bardzo aktywnie pomagają szpitalom w dostarczaniu niezbędnego sprzętu, który chroni przed zarażeniem się chorobą COVID-19. Dziś przekazali 1000 sztuk przyłbic ochronnych do szpitala w Słupsku. Taki sam sprzęt trafił również do szpitala w Lęborku, Bytowie, Człuchowie, Ośrodka Opiekuńczo Leczniczego w Wandzinie koło Człuchowa oraz ratowników medycznych w Potęgowie. Kolejne szpitale obdarowane będą w tym tygodniu. Łącznie z myśliwymi zrzeszonymi w Gdańskim i Elbląskim okręgu PZŁ zakupiliśmy 25 tysięcy przyłbic ochronnych!

Myśliwi również włączyli się w ogólnopolską akcję #myśliwizpomocą, która polega na szyciu maseczek ochronnych, wytworzone do tej pory maseczki zostały przekazane szpitalowi w Słupsku. Byliśmy również inicjatorami akcji „Dziczyzna dla medyka” w ten sposób myśliwi z okręgu chcieli wyrazić wdzięczność wszystkim zaangażowanym w walce z koronawirusem, a jak wiadomo dziczyzna to najzdrowsze i najsmaczniejsze mięso. Na tym nie poprzestajemy. Kolejne akcje już wkrótce.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *