Więcej patroli na uliach

Na ulicach Słupska i powiatu słupskiego codziennie widać więcej patroli, które zostały skierowane do walki z koronawirusem. Policjanci wspierani przez inne służby stanowczo reagują na niestosowanie się do obostrzeń. Mundurowi nie dają przyzwolenia na wychodzenie z domu bez ważnych powodów. Tylko wczoraj nałożyli 5 mandatów karnych i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze słupskiej komendy wykonują swoje codzienne obowiązki i stanowczo reagują na niestosowanie się do nowych obostrzeń. Wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej i Straży Gminnej prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19 . Niestety nadal nie wszyscy zrozumieli, z jakim poważnym wirusem przyszło nam się zmierzyć, co oznacza, że niektórzy nadal lekceważą obowiązujące przepisy. Mundurowi nie akceptują absurdalnych wyjaśnień z powodu wyjść z domu i stanowczo reagują na brak ważnych argumentów. Za takie zachowanie ukarano wczoraj 5 osób. 4 z nich otrzymały mandaty w wysokości po 500 zł każdy.

 

Intensywne działania słupskich policjantów prowadzone będą do odwołania. Wszystko po to, by dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. Mundurowi od rana kontrolują parki, plaże, okolice pasa nadmorskiego, lasy, skwery i miejsca grupowania się większych ilości osób. Sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. Kontrolom podlegają także inne miejsca, w których dotychczas gromadziły się większe grupy osób. Policjanci zwracają również uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego. Ponadto sprawdzają, jak wygląda przestrzeganie przepisów w sklepach i autobusach. Trzeba liczyć się również z kontrolami samochodów i z pytaniami o cel podróży i wyjścia z domu. W przypadkach przemieszczania się w celach towarzyskich czy z powodu nudy należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-Co-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i innych warto zostać w domach. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *