Od poniedziałku wymazy na covid w słupskim szpitalu

Szpital w Słupsku będzie pobierał wymazy od skierowanych na badania. Zgodnie z porozumieniem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku z NFZ od poniedziałku 11 maja przed słupskim szpitalem będzie działał punkt wykonywania testów w kierunku koronawirusa.

Punkt będzie funkcjonował siedem dni w tygodniu w namiocie rozstawionym przed SOR w godz. 12-14. Podkreślamy, że nie jest to punkt badań dla każdego, a jedynie dla osób przebywających w kwarantannie skierowanym na badanie przez sanepid. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zgłaszający się na badanie będzie musiał mieć zasłoniętą twarz. Obecnie trwa ustalanie sposobu weryfikacji osób zgłaszających się do punktu .

Procedura pobrania wymazu do testu będzie wyglądała w ten sposób, iż wysłana przez sanepid osoba będzie podjeżdżała do punktu pobrań samochodem, wysiadała z niego i udawała się do wskazanego namiotu. Wyznaczony personel szpitala będzie pobierał wymaz i przekazywał go do badań laboratoryjnych. Wynik badania będzie dostępny tego samego dnia lub następnego dnia rano.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *