Pół kilograma amfetaminy w reklamówce

Kryminalni ze Słupska zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. W reklamówce ukrywał blisko 0,5 kg amfetaminy i 50 tabletek extasy. Z taką zawartością substancji psychoaktywnych słupszczanin został zatrzymany w pobliżu miejsca zamieszkania. 23-latek usłyszał zarzuty. Posiadanie znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

W czwartek 7 maja br. kryminalni z Komisariatu I Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 23-latka, który w reklamówce na zakupy ukrywał narkotyki. Policjanci podejrzewali, że słupszczanin może być związany ze środowiskiem narkotykowym. Operacyjne rozpoznanie funkcjonariuszy doprowadziło ich do ustalenia, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się z chwilą, kiedy podczas legitymowania policjanci znaleźli przy nim 5 woreczków z amfetaminą i woreczek foliowy wypełniony tabletkami extasy. Podejrzany został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Znalezione przy nim narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Ich wyniki pokazały, że mężczyzna miał przy sobie pół kilograma amfetaminy i 50 tabletek extasy.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za ten czyn karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *