Poradnie słupskiego szpitala rozszerzają działalność

Poradnie ambulatoryjne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku wznawiają działalność w szerszym zakresie. Dotychczasowe ograniczenie działalności spowodowane było pandemią koronawirusa.

Fot. Szpital Słupsk, wejście do poradni

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku jest 25 poradni. Od początku bieżącego tygodnia kolejne poradnie rozpoczynają przyjmować pacjentów w szerszym zakresie niż w ostatnim czasie.

Do poradni pacjenci mogą umówić pod numerem rejestracji telefonicznej – tel. 59 8460 700 w godz. 7.00 – 14.30.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku przypomina, że nadal większość pacjentów poradni ambulatoryjnych przyjmowanych jest w trybie teleporad. Jedynie w przypadku pierwszych wizyt i w sytuacjach uzasadnionych względami medycznymi pacjenci przyjmowani są w poradniach osobiście. Podczas umawiania do poradni pracownicy szpitala wskazują, czy pacjenci umawiani są na teleporadę, czy na wizytę osobistą w poradni. Prosimy pacjentów, aby pamiętali o wskazanym im trybie porady.

Pacjenci, którzy umawiani są na teleporadę mają wyznaczany przedział godzinowy, w którym umówionego dnia telefonuje do nich lekarz z poradni. Aby teleporady były udzielane sprawnie pacjenci zobowiązani są odbierać  telefony we wskazanych godzinach.

W przypadku konieczności osobistej wizyty w poradni pacjenci umawiani są na konkretne godziny. Na terenie szpitala pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek na twarzach oraz rękawic na rękach.

Obecnie Pacjenci kierujący się do poradni wchodzą do szpitala wejściem do części „E” szpitala, od strony wewnętrznego parkingu. Od poniedziałku 25.05 wejście do poradni ambulatoryjnych możliwe będzie jedynie przez dodatkowe wejście usytuowane z boku budynku „D”. Dotychczasowe wejście do poradni z holu głównego budynku szpitala zostanie zamknięte. Droga dojścia do nowego wejścia do poradni zostanie oznaczona plakatami informacyjnymi.

Należy pamiętać, że z powodu trwającej pandemii COVID-19 przyjmowanie pacjentów w poradniach musi odbywać się zgodnie z reżimem sanitarny. Z tego powodu do budynku poradni wpuszczana będzie tylko określona przepisami liczba pacjentów. Wejście kolejnego pacjenta będzie następowało tylko po wyjściu jednej z osób przebywających w środku. Każdy wchodzący będzie miał przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce.

Obostrzenie te będą obowiązywały do odwołania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *