Prewencja u fryzjera

Słupscy policjanci prewencyjnie odwiedzają zakłady fryzjerskie. Mundurowi nie wystawiali mandatów, a jedynie rozmawiali o obowiązku stosowania się do zaleceń sanitarnych. Zwracali uwagę m.in. na konieczność dezynfekowania narzędzi fryzjerskich, powierzchni, zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania bezpiecznych odległości między stoiskami.

Fot. Policja Słupsk

W kolejnym etapie luzowania obostrzeń w poniedziałek do pracy wrócili m.in. fryzjerzy. Wraz z otwarciem ich zakładów można było zobaczyć policjantów, którzy rozmawiali o bezpieczeństwie podczas pandemii i zwracali uwagę na dbanie o przestrzeganie przepisów. Mundurowi zwracali uwagę m.in. na obowiązek dbania o higienę, w tym dezynfekowania powierzchni i narzędzi fryzjerskich, zakrywania ust i nosa oraz zachowywania bezpiecznych odległości.

 

– Podczas spotkań z klientami i pracownikami zakładów fryzjerskich mundurowi rozdawali ulotki, w których zawarte są najważniejsze informacje dotyczące zachowywania środków ostrożności w czasie korzystania z różnego rodzaju usług – mówi Monika Sadurska, oficer prasowy słupskiej policji.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń, obowiązku zakrywania ust i nosa, o utrzymywaniu od siebie bezpiecznych odległości oraz o dbałości o higienę osobistą.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *