Uwielbiają polską muzykę i plastykę, więc tworzą

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali akcję pod hasłem  „Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!”. Inicjatywę przeprowadzono w związku ze Świętem Polskiej Muzyki i Plastyki, które przypada 15 maja.
Za pomocą zdjęć uczniowie i nauczyciele zachęcają w mediach społecznościowych do aktywności twórczej: plastycznej, muzycznej, graficznej, działań o charakterze artystycznym, nie zapominając o roli, dorobku i wpływie polskiej sztuki.  

– Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie promować polską sztukę. Należy pamiętać, że mamy doskonałych malarzy, rzeźbiarzy jak również kompozytorów i wykonawców muzyki. Niezwykle ważne jest także dbanie o edukację artystyczną dzieci i młodzieży. W naszej szkole przykładamy ogromną wagę do rozbudzania i rozwijania wśród młodzieży zainteresowań artystycznych. Poprzez naszą  akcję chcemy zachęcać, szczególnie młodzież, do wysiłku twórczego, do wyrażania własnej ekspresji poprzez aktywność o charakterze artystycznym. Nasi uczniowie bardzo często tworząc własne prace inspirują się polskimi artystami i ich dorobkiem, choćby Witkacym, który jest patronem naszego Liceum Sztuk Plastycznych. Polska sztuka jest  znana i komentowana na Zachodzie. Polscy artyści są bardzo cenieni. Dzieje się dużo, wciąż pojawiają się nowe, interesujące postawy artystyczne – mówi Daniel Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Akcję w słupskim ZSI koordynowały Katarzyna Serafin, Agata Szczepaniak oraz Daniel Stawski.

Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie rozpowszechniać polską sztukę, jest okazją, by zastanowić się nad rolą, jaką odegrały, nie tylko w życiu pojedynczych jednostek, ale i całych pokoleń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *