Aresztowany za napad na sklep

Kryminalni ze Słupska zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło 11 maja br. Sprawca po wejściu do osiedlowego sklepu zaatakował sprzedawczynię, a następnie z kasy fiskalnej ukradł kilka tysięcy złotych.

Fot. KMP Słupsk

11 maja br. słupscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w jednym z osiedlowych sklepów na terenie Słupska. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany mężczyzna po wejściu do sklepu zaatakował 59-letnią sprzedawczynię, po czym ukradł z kasy fiskalnej pieniądze i uciekł w nieznanym kierunku.

Wówczas mundurowi  ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli działania operacyjne. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Na jego terenie wykonano oględziny, zdjęcia i zabezpieczono ślady. Policjanci rozmawiali też z okolicznymi mieszkańcami, przesłuchali kilka osób i zabezpieczyli pobliskie monitoringi. Wnikliwa praca funkcjonariuszy z referatu dochodzeniowo-śledczego i szeroko zakrojone działania operacyjne pozostałych kryminalnych doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy, ustalenia jego miejsca pobytu i zatrzymania.

Na podstawie zebranych dowodów usłyszał on zarzut rozboju. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *