Bez prawa jazdy, naćpany i z kradzionym towarem

Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kilka przestępstw i wykroczeń. 25-latek kierował pojazdem pomimo braku uprawnień, był pod wpływem narkotyków, miał przy sobie amfetaminę, jego pojazd nie miał ważnej polisy OC oraz badań technicznych. 

Natychmiastowa reakcja policjantów słupskiej drogówki doprowadziła do zatrzymania 25-letniego kierującego pojazdem marki VW Passat, który w nocy z czwartku na piątek i w poprzednich dniach czerwca popełnił kilka przestępstw i wykroczeń. Mężczyzna, jadąc ulicami Słupska, na widok radiowozu nagle zmienił kierunek swojej jazdy, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. W odpowiedzi policjanci pojechali za kierującym i zatrzymali go do kontroli.

Na miejscu okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, samochód nie jest ubezpieczony i nie ma ważnych badań technicznych. W trakcie kontroli policjanci zauważyli też, że mężczyzna zachowuje się, jakby był pod wpływem narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że w swoim organizmie miał amfetaminę i marihuanę. W trakcie wnikliwej kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie amfetaminę i zauważyli też, że sprawca ma uszkodzony pojazd. Okazało się, że 25-latek uszkodził pojazdem elewację budynku mieszkalnego.

Współpraca z kryminalnymi doprowadziła do ustalenia, że mężczyzna kilka dni temu włamał się do dwóch punktów skupu złomu, skąd ukradł miedź i ołów o wartości 1200 zł. Za posiadanie narkotyków i kradzieże z włamaniem usłyszał już zarzuty i wkrótce przed sądem odpowie za pozostałe czyny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *