Słupscy uczniowie finalistami Olimpiady ZUS

W tegorocznej, wyjątkowej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” ponownie najlepsi na Pomorzu okazali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Fot. MK

W tegorocznej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wystartowało ponad 35 tys. uczniów. W półfinale znalazło się 859 uczniów z 288 najlepszych szkół spośród 983, które brały udział w I etapie.

Na platformie testportal.pl 19 czerwca przeprowadziliśmy II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwszy raz w historii naszej Olimpiady etap wojewódzki odbył się on-line.

Drużyny miały w ciągu 30 minut odpowiedzieć na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych –  od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy w grupie z wykorzystaniem aplikacji komputerowych.

Tytuł finalisty otrzymały zespoły, które uzyskały przynajmniej 20 punktów i miały najwyższą w swoim województwie liczbę punktów w teście. Jeśli do wskazania I miejsca w województwie nie wystarczyła punktacja, o kolejności miejsc zadecydował czas rozwiązania testu.

Na Pomorzu bezkonkurencyjni okazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku: Julia Kokosińska, Sandra Smoderek i Adam Zarzycki, którzy w czasie 18 min. 38 sek. zdobyli 23 punkty.

Udział w Olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić wiedzę zdobytą podczas „Lekcji z ZUS”, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera  z uczelniami. Jednak nie mniej cenną nagrodą, jest wiedza o ubezpieczeniach, która na pewno przyda się w dalszym życiu każdego z uczestników Olimpiady.

Od 22 kwietnia Olimpiada znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) MEN. Tytuł jej laureata od roku szkolnego 2021/2022 będzie uprawniał do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *