Wpadli na gościnnych występach

Policjanci ze Słupska zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże sklepowe. 19-latka i 20-latek przyjechali do Słupska z innego miasta i wspólnie kradli telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD i kosmetyki. Telefon użytkowany na co dzień przez kobietę również pochodził z kradzieży.

W miniony wtorek po godz. 16.00 słupscy policjanci zostali poinformowani o tym, że w jednym ze słupskich sklepów doszło do kradzieży drobnego sprzętu AGD. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zatrzymali 19-latkę i 20-latka podejrzewanych o kradzież 2 telefonów komórkowych, 2 smartwatch-y i przenośnego głośnika.

–  W trakcie przeszukania okazało się, że sprawcy mieli ze sobą drugi głośnik przenośny, siekierkę turystyczną, prostownicę, okulary przeciwsłoneczne, maszynkę do strzyżenia włosów, dezodorant, wodę toaletową i powerbank. Policjanci ustalili, że te przedmioty również pochodzą z przestępstwa i poinformowali o tym właścicieli sklepów, w których doszło do tych kradzieży – mówi Monika Sadurska, oficer prasowy słupskiej policji.

W trakcie wnikliwej pracy dochodzeniowo-śledczej okazało się, że telefon komórkowy użytkowany przez 19-letnią kobietę został ukradziony w jednym ze sklepów na terenie województwa zachodniopomorskiego. Odzyskane przedmioty o wartości ponad 5 tys.zł. zostały zabezpieczone i wkrótce wrócą do właścicieli. Za przestępstwa sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *