Zapomnane ulice zmieniają się

Zakończyła się przebudowa ulicy Chełmońskiego, a zaczeły się prace na ulicy Zamoyskiego. To jedne z ostatnich w mieście ulic pokrytych tzw kocimi łbami.

fot. UM Słupsk

Zakres prac obejmował roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, budowę nawierzchni infrastruktury drogowej (jezdnia, chodniki, zjazdy), budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia oraz uporządkowanie zieleni i wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego. Na ulicy wykonano także instalację wodnokanalizacyjną, której dotychczas na tej ulicy brakowało, a Wodociągi Słupsk Sp. z o. o. wykonało instalację wodociągową.
W ostatnich dniach rozpoczęto przebudowę ulicy J. Zamojskiego – jednej z ostatnich dróg gruntowych na osiedlu Sobieskiego, łączącej ulice S. Banacha i W. Łokietka. Prace budowlane przewidziane do wykonania na ulicy Zamojskiego obejmują budowę nawierzchni z kostki betonowej, roboty z branży zieleni w zakresie humusowania i obsiewania trawą, wykonanie przyłączy kanalizacji deszczowej do kanalizacji deszczowej. Wcześniej na tej ulicy ustawiono energooszczędne oświetlenie typu LED.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *