Eko przygoda z usteckimi bibliotekarzami

Z myślą o turystach i ustczanach ustecka biblioteka przygotowała eko grę. Dzięki zabawie będzie można poznać walory przyrodnicze kurortu i jego okolic.

Fot. MK

Zagubiona szajka Nadmorskiego Mikołajka” to gra questingowa, przygotowana przez usteckich bibliotekarzy – pasjonatów gier. Jej uczestnicy podążać będą szlakiem lokalnie chronionych gatunków fauny i flory.

Karty do gry znaleźć można w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Marynarki Polskiej 71. U celu podchodów na uczestników, którzy pochwalą się odnalezieniem niesfornych kumpli Mikołajka czekają niespodzianki – eko-prezenty. W grze przez cały okres wakacyjny może wziąć udział nieograniczona liczba osób – rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli. Jest to jedna z propozycji Biblioteki Miejskiej w Ustce w ramach projektu pn. Biblioteka – Naturalnie! W lipcu i sierpniu planowane są również eko-pikniki, na których wysłuchamy pięknych opowieści papierowego teatru Kamishibai i wykonamy ekologiczne pamiątki z Ustki. Projekt otrzymał dofinansowanie Fundacji Orlen.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *