Kolejny pijany na drodze

Natychmiastowa reakcja policjanta po służbie na widok zagrożenia na drodze doprowadziła do ujęcia 36-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę, odebrał kluczyki i powiadomił dyżurnego jednostki. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku będąc w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego, który stwarzał zagrożenie na drodze. Zachowanie kierującego pojazdem marki Opel Vectra, który na rondzie na zmianę jechał dwoma pasami ruchu wzbudziło podejrzenie policjanta. Funkcjonariusz podjął natychmiastowe działanie i zatrzymał pojazd. Od mężczyzny wyczuwał alkohol, dlatego odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny jednostki, który na miejsce skierował patrol policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek ma 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *