Łatwiej z opłatą uzdrowiskową

Wszystkich usteckich inkasentów opłaty uzdrowiskowej zachęca samorząd do skorzystania z narzędzia, które przygotowaliśmy, by ułatwić rozliczanie pobieranej opłaty się z urzędem.

fot. Zarząd Portu Morskiego w Ustce/www.http://ustkaport.pl

System Travelhost to kompleksowe narzędzie, które służy do pobierania i rozliczania opłaty uzdrowiskowej. Działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Do poprawnej eksploatacji system konieczne jest posiadanie aktualnych wersji przeglądarek: Mozilla Firefox lub Google Chrome oraz  sprzętu spełniającego ich wymagania. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu:

Agnieszka Wiśniewska – Banaś, inspektor wydz. Finansowego Urzędu Miasta Ustka

tel. 601 559 160, e-mail: awisniewskabanas@um.ustka.pl

Inkasent otrzymuje e-mailem z zaproszeniem do aplikacji, po kliknięciu ”Przyjmij zaproszenie” zostaje przekierowany do formularza zakładania konta w systemie Travelhost. W celu założenia konta należy wypełnić odpowiedni formularz. Po prawidłowym wypełnieniu formularza Inkasent ma już możliwość rejestracji pobytów, przyjmowania wpłat, przeglądania raportów generowanych automatycznie po każdym okresie rozliczeniowym oraz zmiany hasła. Inkasent  może korzystać z aplikacji zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i tabletach oraz komputerach. Ma możliwość pobrania dowodu wpłaty w pliku PDF oraz wyświetlania kuponu rabatowego zarówno w formie QR kodu, jak również ciągu znaków. Kody rabatowe funkcjonują w miastach/gminach które wprowadziły akcję promocyjną dla turystów płacących opłatę uzdrowiskową. Kod można przekazać turystom w dowolnej formie:

– wysłać e-mailem

– wyświetlić jego powiększoną wersję w celu wykonania zdjęcia

– podyktować ciąg znaków

– wydrukować dowód wpłaty zawierający kod

Obiekty, które ewidencjonują opłaty poprzez program hotelowy lub kasę fiskalną wpisują do systemu łączną pobraną kwotę (po każdym dniu,  tygodniu lub miesiącu – zgodnie z regulacjami przyjętymi w urzędzie).

Travelhost spełnia wszystkie wymogi dotyczące ochrony danych osobowych i jest zgodny z Rodo.

Przypomnijmy, że na inkasentów opłaty uzdrowiskowej wyznaczone są uchwałą Rady Miasta Ustka osoby/podmioty świadczące usługi zakwaterowania. Inkasent zobowiązany jest do poboru opłaty uzdrowiskowej od osób fizycznych przebywających w jego obiekcie i wpłacenia pobranej opłaty na rzecz organu podatkowego.

Uchwałą obowiązującą w 2020 r. jest uchwała Rady Miasta Ustka  NR XIII/128/2019 z dnia 29 października i Uchwała XV/151/2019 r. w sprawie opłaty uzdrowiskowej.

Na terenie Miasta Ustka ustala się stawkę opłaty uzdrowiskowej w wysokości 3,80 zł. za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Opłatę uzdrowiskową pobiera się przez cały rok.

W Urzędzie Miasta Ustka dostępne są już karnety wakacyjne. Zachęcamy Kwaterodawców do ich odbioru. Karnety oferują atrakcyjne rabaty w punktach usługowych, obiektach noclegowych i gastronomicznych wszystkim turystom, którzy uiszczają opłatę.

WAŻNE: Osoby pobierające/uiszczające opłatę uzdrowiskową przyczyniają się do rozwoju miasta. Uzdrowiska, a Ustka posiada status miasta uzdrowiskowego, otrzymują z budżetu państwa dotację w wysokości uzyskanych wpływów z opłaty uzdrowiskowej. Kwoty te przeznaczane są na miejskie inwestycje poprawiające infrastrukturę, z której wszyscy korzystamy. Dzięki turystom uiszczającym opłatę uzdrowiskową wyremontowaliśmy m.in dolną promenadę, zbudowaliśmy Trakt Solidarności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *