Policja podsumowuje ostatnią akcję koronawirus

Słupscy policjanci codziennie interweniują wobec osób, które nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich mundurowi stale powtarzają o tym, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Liczba zachorowań nie maleje, a mimo to nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie. Wczoraj policjanci interweniowali wobec 53 osób, 43 z nich pouczyli, nałożyli 6 mandatów karnych i skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Prowadzone rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia.

Wczoraj słupscy policjanci interweniowali w ponad 50 przypadkach. Kontrole odbywały się głównie w usteckich sklepach i w środkach komunikacji miejskiej. W trakcie rozmów z policjantami zdecydowana większa ilość osób zaczęła stosować się do zaleceń. Okazało się, że turyści mieli maseczkę przy sobie, a użyli jej na zwróconą przez policjantów uwagę. Wynikiem wczorajszych działań ukierunkowanych na rzecz walki z koronawirusem było pouczenie 40 osób, ukaranie 6 osób mandatami karnymi i sporządzenie 4 wniosków o ukaranie do sądu. Kontrole autobusów pokazały duże zdyscyplinowanie społeczne. W niektórych z nich nie było ani jednej osoby lekceważącej przepisy.

W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *