Policja przypomina o rygorze sanitarnym

Słupscy policjanci stale przypominają o obowiązujących obostrzeniach w zakresie pandemii koronawirusa. W przypadkach niestosowania się do przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi upominają i powtarzają o tym, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Niestety niekiedy zdarzają się sytuacje rażących naruszeń, co skutkuje nałożeniem mandatu karnego czy skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Fot. Policja Słupsk

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Prowadzone rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia.

W miniony weekend słupscy policjanci interweniowali w ponad 60 przypadkach. W trakcie rozmów z policjantami zdecydowana większa ilość osób zaczęła stosować się do zaleceń. Okazało się, że niektórzy mieli maseczkę przy sobie, a użyli jej na zwróconą przez policjantów uwagę. Mundurowi pouczali i powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy.

Większość osób, wobec których interweniowali policjanci, w ich obecności zasłonili usta i nos i stosowali się do pozostałych zaleceń. Poza osobami, które informowały o przeciwskazaniach zdrowotnych, zdarzali się tacy, którzy w rażący sposób naruszali obowiązujące przepisy. W  miniony weekend w 4 takich przypadkach policjanci nałożyli mandat karny.

 

źródło KMP Słupsk

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *