Teatr na ostatniej prostej

Do końca wakacji zakończy się budowa, a we wrześniu aktorzy zaczną próby na scenie nowej siedziby teatru. Pierwsza sztuka ma być wystawiona w październiku. 

Trwa realizacja projektu adaptacja i rozbudowa budynku tzw. wozowni na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku w celu utworzenia Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych wraz z zagospodarowaniem dziedzińca Filharmonii. Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm Tech-Bud i SIMA ze Słupska.

Wartość umowy wynosi 14 010 011,45 zł. Natomiast wykonawcą robót związanych z technologia sceny jest firma ESS Audio z Łomianek. Wartość umowy wynosi 2 929 983,00 zł.

Obecnie trwaja tak  zwane prace wykończeniowe, czyli montaż wykładzin w części biurowej budynku, montaż balustrady na głównej klatce schodowej, prace glazurnicze w rejonie szatni, trwają przygotowania do przeprowadzenia cyklinowania i olejowanie podłogi scenicznej, trwa biały montaż sanitarny i elektryczny, nad sceną trwa montaż instalacji technologii sceny.

Ponadto trwają przygotowania dokumentacji powykonawczej niezbędnej do załączenia we wniosku na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *