Bezpłatna wakacyjna nauka pływania dla dzieci z gminy Potęgowo

Grupa 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie zakończyła zajęcia w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”.

W tym roku zajęcia z nauki pływania wyjątkowo nie rozpoczęły się w marcu. Powodem przerwania projektu było ogłoszenie w Polsce stanu epidemicznego, w związku z koronawirusem SARS-CoV-2.  Zajęcia zostały przeniesione na okres wakacyjny.

Program obejmował 15 godzin nauki pływania. Wiele dzieci opanowało umiejętność pływania w takim stopniu, że samodzielnie potrafią przepłynąć dużą część basenu. Inne dzieci przełamały lęk przed wodą i swobodnie się na niej utrzymują. Atrakcyjność prowadzonych w wodzie zajęć spowodowała, iż uczniowie z wielką ochotą i radością brali  w nich udział, a nabyte umiejętności pływackie oraz wiedza na temat odpowiedzialności i bezpiecznego korzystania z basenu na pewno zaprocentują w przyszłości. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Samorządu Gminnego. Rodzice dzieci uczestniczących w projekcie nie ponieśli kosztów. Udział w projekcie był całkowicie bezpłatny. Gmina we własnym zakresie pokryła koszty dojazdu dzieci na pływalnię.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *