Policyjna akcja przeciwko epidemii

Policjanci ze Słupska kolejny raz prowadzili wzmożone działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Tym razem funkcjonariuszy wspierali pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku, którzy wspólnie z mundurowymi uświadamiali osoby wypoczywające w nadmorskich miejscowościach na temat panującego zagrożenia.

Od piątku do niedzieli w ramach kolejnych działań poświęconych walce z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa słupscy policjanci wielokrotnie interweniowali w stosunku do osób lekceważących przepisy. W ten weekend funkcjonariusze wspierani byli przez pracowników słupskiego Sanepidu, którzy przyłączyli się do działań, aby poprawić świadomość na temat panującego zagrożenia i wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Okazuje się, że wciąż nie wszyscy są zdyscyplinowani i nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych.

Na terenie naszego powiatu w miniony weekend funkcjonariusze podjęli ponad 80 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń. Najczęstszą przyczyną spotkania z policjantami był brak maseczek lub ich nieprawidłowe noszenie. Pracownicy Sanepidu informowali kontrolowane osoby, że tylko prawidłowe zasłanianie ust i nosa zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem oraz jak ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób podczas letniego wypoczynku.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *