SŁUPSCY POLICJANCI PRZEPROWADZILI BLISKO 100 INTERWENCJI NA RZECZ WALKI Z KORONAWIRUSEM

Funkcjonariusze słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili blisko 100 interwencji z w związku z nieprzestrzeganiem przepisów i zaleceń sanitarnych. Ponad 90 osób zostało pouczonych, a 3 zostały ukarane mandatami. Wynik weekendowej pracy policjantów pokazuje, że wielu z nas wciąż lekceważy obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz nie utrzymuje od siebie bezpiecznej odległości 1,5 m.

Słupscy policjanci regularnie prowadzą działania na rzecz walki z niewidzialnym wrogiem. Prowadzone interwencje i rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Celem policyjnych działań jest ciągły wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale reagują, zwracają uwagę, upominają, a w sytuacjach rażących naruszeń nakładają mandaty karne lub sporządzają wnioski o ukaranie do sądu.

W minioną sobotę i niedzielę policjanci interweniowali w 99 przypadkach. Kontrole odbywały się głównie na ulicach Słupska, w parkach,  sklepach i w środkach komunikacji miejskiej. Kolejny raz okazało się, że zdecydowana większa ilość osób ma ze sobą maseczkę, jednak jest ona w kieszeni, w torebce czy na brodzie. Wynikiem weekendowych działań ukierunkowanych na rzecz walki z koronawirusem było pouczenie 91 osób, ukaranie 3 osób i zwrócenia uwagi pozostałym. Kontrole 10 autobusów pokazały duże zdyscyplinowanie społeczne. Po raz kolejny policjanci zauważyli, że pasażerowie komunikacji miejskiej zakrywają usta i nos.

W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *