VI Słupska Konferencja Marynistyczna

Z okazji dziesiątej rocznicy utworzenia słupskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej oraz setnej rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk w dniu 29 sierpnia 2020 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słupsku odbyła się VI Słupska Konferencja Marynistyczna zorganizowana przez oddział Ligi Morskiej i Rzecznej we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, Starostwem Powiatowym i Gminą Kobylnica. Patronat nad Konferencją objęli: Andrzej Królikowski, Prezes LMiR i Paweł Lisowski, Starosta Słupski.

W czasie Konferencji wystąpiły laureatki VI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina”: Zosia i Marysia Janikowskie oraz Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”.

W pierwszej części Jan Wild, prezes słupskiego oddziału LMiR przedstawił słupskie dzieje ligowe od 1945 roku aż po rok 2020, Anna Bielecka, sekretarz oddziału LMiR omówiła zawartość nowowydanej książki „Trzymamy się morza” oraz Waldemar Parus zaprezentował Tradycje ceremonii zaślubin Polski z morzem w Pucku.

W drugiej „jubileuszowej” części wręczone zostały krzyże „Pro Mari Nostro” (Annie Bieleckiej i Markowi Czabanowi) oraz brązowe medale „Zasłużonym dla Ligi Morskiej i Rzecznej”: Beacie Trofimowicz i Rafałowi Przybyło. Starosta Słupski przyznał doroczną nagrodę za działania na rzecz edukacji morskiej. Otrzymał ją Jan Wild. Przedstawiciele dziesięciu instytucji wspierających edukację morską otrzymali statuetki z okazji 10-lecia słupskiego oddziału LMiR.

W ostatniej części konferencji Leszek Kuliński przedstawił doświadczenia samorządów gminnych i zamierzenia w zakresie edukacji morskiej i żeglarskiej oraz zaprezentowane zostały działania podejmowane przez szkoły i przedszkola w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Ponadto P. Lisowski i L. Kuliński podziękowali upominkami uczniom i nauczycielom za krzewienie edukacji morskiej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *