Wypadek przy ul. Bałtyckiej

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj ok. godz. 16.30 w Słupsku na ul. Bałtyckiej. W wyniku zdarzenia 78-letni mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Funkcjonariusze ustalają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze słupskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj ok. godz. 16.30 na ul. Bałtyckiej w Słupsku. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i została udzielona pomoc medyczna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78-letni kierujący pojazdem marki Daewoo, jadąc w kierunku Ustki podczas zawracania bądź skręcania w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa 45-letniej kierującej pojazdem marki Hyundai jadącej w kierunku Słupska. W wyniku zdarzenia kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala. Stan 78-latka jest ciężki.

Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagając kierowcom ominąć częściowo zablokowaną drogę. Mundurowi przesłuchiwali świadków, zrobili szkic sytuacyjny, zdjęcia, oględziny i zabezpieczyli ślady. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Policjanci wciąż przypominają kierowcom o obowiązku stosowaniu się do przepisów drogowych. Kierujmy się zasadą szczególnej ostrożności i zasadą ograniczonego zaufania. Za kółko wsiadajmy tylko wtedy kiedy jesteśmy wypoczęci, a w trakcie dłuższych podróży róbmy sobie przerwy. Dostosujmy prędkość do natężenia ruchu na drodze i własnych umiejętności. Zwracajmy szczególną uwagę na zmieniające się warunki atmosferyczne, zwłaszcza gdy nagle zacznie padać deszcz. Zmniejszmy prędkość tak, aby bezpiecznie dojechać do celu

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *