Maseczki od policji dla seniorów

Słupscy policjanci prowadzili kolejne działania profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. We wtorek przekazali maseczki seniorom, którzy w godz.10.00-12.00 robili zakupy w Kobylnicy. W trakcie działań policjanci przypominali o obowiązujących obostrzeniach i uwrażliwiali osoby starsze na temat oszustw metodami: “na wnuczka, na policjanta”.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Działania ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Wyznaczone godziny na zakupy dla osób powyżej 60 roku życia były kolejną okazją do spotkania z seniorami, z którymi policjanci rozmawiali w miniony wtorek w Kobylnicy. Osoby, które wówczas wybrały się na zakupy, usłyszały wiele cennych wskazówek i otrzymały maseczki oraz ulotki wyczerpujące temat oszustw metodami “na wnuczka i na policjanta”.

Policjanci przypomnieli, jakie obostrzenia występują w czerwonej strefie, wskazując przy tym istotę stosowania środków ochrony osobistej. W trosce o szerokorozumiane bezpieczeństwo osób starszych mundurowi omówili temat związany z oszustwami na szkodę seniorów i wskazali o pożądanych reakcjach na wypadek próby wyłudzenia pieniędzy czy wartościowych rzeczy. Podczas prowadzonej akcji, funkcjonariusze przekazali seniorom 150 maseczek pozyskanych na ten cel od Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *