Ratusz pracować będzie inaczej

W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń COVID-19, z uwagi na troskę o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników ratusza, a także w celu minimalizowania liczby bezpośrednich kontaktów międzyludzkich wprowadzono zmiany w formie funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Słupsku.

  • Urząd Miejski w Słupsku pozostaje otwarty, niemniej jednak od jutra, tj. od 28 października br. wprowadzona zostanie praca zmianowa, połowa pracowników Urzędu będzie pracowała stacjonarnie w ratuszu, połowa będzie wykonywała swoje obowiązki zdalnie.

 

  • W związku z tym prosimy pamiętać o korzystaniu ze zdalnych form załatwiania spraw, gdyż na skutek wprowadzonych zmian w ratuszu (stacjonarnie) obecna będzie połowa zwykłego stanu etatowego.

 

  • Nie oznacza to, że sprawy mieszkańców nie będą załatwiane, urzędnicy nadal będą prowadzić obsługę interesantów, a poza tym sprawnie funkcjonuje skrzynka podawcza (tzw.urna), która znajduje się w budynku ratusza przy pl. Zwycięstwa 3 – cały czas dostępna

 

  • Do skrzynki podawczej można wrzucać stosowne dokumenty/wnioski/formularze, które następnie trafiają do odpowiednich wydziałów merytorycznych.

 

  • Pracownicy kontaktują się z mieszkańcem telefonicznie i w przypadku złożenia kompletu dokumentów informują o załatwieniu sprawy, a w sytuacji jakichkolwiek braków, proszą o dostarczenie wymaganych dokumentów.

 

  • WAŻNE !!! wrzucając pakiet dokumentów koniecznie wpisujemy numer kontaktowy pod który urzędnik może zadzwonić w celu omówienia szczegółów sprawy

 

  • Dodatkowo informujemy, że od 2 listopada br. Zmianie ulegają godziny obsługi interesantów. Do odwołania w dniach poniedziałek – piątek interesanci będą obsługiwani w godzinach 7:45 – 15.00.

Powyższe działania ukierunkowane są na zabezpieczenie sprawnego i skutecznego funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Słupsku. Wprowadzone zmiany mają na celu zagwarantowanie ciągłości sprawowania obowiązków samorządu oraz potrzeb mieszkańców.

 

Prosimy o możliwe ograniczenie wizyt w ratuszu, wykorzystywanie zdalnych form kontaktu, a także dbanie o zdrowie własne i bliskich poprzez przestrzeganie zasad sanitarnych.

 

Dzięki ograniczeniu, w miarę możliwości, kontaktów zawodowych, a także życia społeczno- towarzyskiego możemy wspólnie powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *