Skrzydła Witkacego”. Mural w Plastyku

Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku stworzyli mural pod nazwą „Skrzydła Witkacego”. Malowidło cieszy się bardzo dużą popularnością wśród społeczności szkolnej Plastyka – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły chętnie pozują do zdjęć na tle muralu.

Malowidło stworzyli młodzi słupszczanie pod opieką Agaty Szczepaniak, nauczycielki rysunku i malarstwa w słupskim Plastyku. Praca młodych artystów ze Słupska jest zlokalizowana na tylnej ścianie w auli szkolnej. Autorem projektu jest wspomniana Agata Szczepaniak. Mural jest swego rodzaju hołdem uczniów dla patrona szkoły – Witkacego, symbolizuje twórczość, wolność, swobodę i aspiracje artystyczne, nieskrępowanego ducha tworzenia, również wiedzę, rozwój, działanie, uduchowienie i wyobraźnię.

– Mural został przyjęty bardzo pozytywnie i ciepło przez społeczność naszej szkoły – uczniowie bardzo chętnie pozują na jego tle. Wprowadził ożywienie i zaciekawienie. W pracy zawarte są elementy witkacowskie – w skrzydła wkomponowane są motywy z prac Stanisława Ignacego Witkiewicza – to taki nasz swoisty hołd dla autora „Szewców”, który notabene jest patronem naszej szkoły – mówi Daniel Stawski z Liceum Plastycznego imienia St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *