Dotychczasowy zastępca burmistrza Ustki powołany na komisarza

Mieszkańców regionu głęboko zasmuciła informacja o nagłej śmierci burmistrza Ustki Jacka Graczyka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do czasu wyborów konieczne jest powołanie komisarza. Premier Mateusz Morawiecki powołał na to stanowisko dotychczasowego zastępcę burmistrza Ustki. Bartosz Gwóźdź – Sproketowski będzie pełnił tę funkcję do czasu przeprowadzenia wyborów – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, poseł na Sejm RP.   

– W ostatnim czasie spotkałem się z dotychczasowym zastępcą burmistrza Ustki, który zadeklarował rzetelną pracę w roli komisarza.  Pan Bartosz Gwóźdź – Sproketowski przez najbliższe miesiące będzie miał kilka ważnych wyzwań. Dlatego powołanie dotychczasowego zastępcy burmistrza Ustki wydaje się naturalnym ruchem. Liczę na współpracę w zakresie realizacji inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – podkreśla Piotr Müller, rzecznik rządu, poseł na Sejm RP.

Śmierć burmistrza Ustki

21 października 2020 roku zmarł Jacek Graczyk. Wieloletni burmistrz Ustki. Zgodnie
z Kodeksem Wyborczym po śmierci burmistrza, Komisarz Wyborczy na podstawie aktu zgonu wydaje postanowienie o wygaśnięciu mandatu. Dziś premier wydał zarządzenie o powołaniu na Komisarza Bartosza Gwóźdź – Sproketowskiego, który pokieruje Ustką do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów i wyłonienia nowego burmistrza do końca kadencji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *