Karta mieszkańca gotowa do startu

Ustka jest już gotowa do wdrożenia Karty Mieszkańca. Program nieco spowolnił przez pandemię i związane z nią utrudnienia. Samorządowcy cały czas szukają partnerów akcji.

Miasto jest gotowe do rozpoczęcia programu Karta Mieszkańca. Jednak z uwagi na pandemię jego wdrażania opóźnia się. Bowiem, aby odebrać kartę należy złożyć przynajmniej jedną wizytę w ratuszu. Planujemy, że w styczniu mieszkańcy Ustki, wszystkie osoby, które deklaracji PIT wskazują Ustkę jako miejsce zamieszkania oraz członkowie rodzin tych osób będą mogli złożyć wnio0ksi o wydanie karty – mówi Eliza Mordal, rzeczniczka usteckiego ratusza.

Miasto cały czas pracuje nad pozyskaniem partnerów programu. Do udziału zachęca miejscowych przedsiębiorców. Samorządowcy oczekują od partnerów wprowadzenia dla posiadaczy karty zniżek i ulg w dostępie do usług i towarów. Rabat może dotyczyć całej lub części oferty, może być również uwarunkowany sezonowo. Partnerzy mogą już w trakcie trwania współpracy wprowadzać dodatkowe promocje.

Przedsiębiorca, który zostaje partnerem karty otrzymuje dostęp do portalu i tam ustawia rabaty w zależności od swoich potrzeb. Mogą to być rabaty czasowe, mogą to być rabaty skierowane do wybranych grup mieszkańców – dodaje rzecznikczka.

Każdy partner zyskuje możliwość promocji swoich towarów i usług oraz prezentacji swojej firmy poprzez portal Usteckiej Karty Mieszkańca – jestemzustki.pl – do którego uzyska dostęp. Miasto prowadzić będzie wykaz Partnerów informując mieszkańców o oferowanych zniżkach, ulgach czy uprawnieniach.

Dotychczas funkcjonujące w Ustce: Karnet Kulturalny i Karta Usteckiego Seniora stały się elementem Usteckiej Karty Mieszkańca. Dzięki temu mieszkańcy, zamiast kilku kart, będą posługiwać się jedną.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *