Marszałek przyjechał z dotacją

Na terenie budowy węzła transportowego w Ustce Mieczysław  Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, przekazał oficjalnie decyzję o przyznaniu kolejnego dofinansowania naszemu miastu.

Ogromne zasługi dla tej inwestycji ma Jacek Graczyk. Powstanie węzła stało się dla niego swoistym leitmotivem. To dzięki jego staraniom dokonano zmian w strategii MOF Słupska i dzięki niemu Ustka pozyskała dofinansowanie. Gratuluję ustczanom tego obiektu, jest on wizytówką Ustki – mówił Mieczysław Struk.

P.o. Burmistrza Ustki Bartosz Gwóźdź – Sproketowski podziękował Marszałkowi i Zarządowi Województwa za kolejne dofinansowanie, przypomniał także o wniosku Rady Miasta, aby nadać węzłowi imię Jacka Graczyka.

Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał po raz kolejny dodatkową kwotę w wysokości 1,8 mln zł na budowę „Transportowego węzła integracyjnego” w Ustce. Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2019 roku, a ma się zakończyć do czerwca 2021. W wyniku tej decyzji dofinansowanie ze środków europejskich wyniesie 24,6 mln zł i stanowić będzie 53,04 % wartości inwestycji.

Po zakończeniu uroczystości na dworcu Marszałek Struk odwiedził Usteckie Centrum Usług Społecznych, które powstało na ulicy Wiejskiej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *