PONAD 30 ZDARZEŃ DROGOWYCH PO PIERWSZYM ŚNIEGU. POLICJANCI APELUJĄ O ZDJĘCIE NOGI Z GAZU

34 zdarzenia drogowe od poniedziałku w regionie słupskim – tak przedstawia się sytuacja na drogach po pierwszych silniejszych opadach śniegu. Przyczyną najpoważniejszego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. O bezpieczeństwo nieprzerwanie dbają słupscy policjanci, którzy jednocześnie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożną i rozsądną, dostosowaną do warunków atmosferycznych jazdę.

Wraz z początkiem tygodnia w Słupsku i powiecie zmieniły się warunki atmosferyczne. Spadek pierwszego śniegu niewątpliwie wpłynął na pogorszenie się warunków na drodze. Do chwili obecnej słupscy policjanci pracowali przy 34 zdarzeniach drogowych. Przyczyną najpoważniejszego z nich, tj. uderzenia pojazdem w drzewo było niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Podobnie było w przypadku dwóch kolizji, gdzie w każdej z nich zderzyło się po kilka pojazdów.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg słupscy policjanci regularnie mierzą prędkość, sprawdzają stan techniczny pojazdów i zwracają uwagę na pozostałe wykroczenia drogowe. W przypadku rażących zaniedbań zagrażających bezpieczeństwu policjanci podejmują stanowcze i zdecydowane działania. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

W związku z zapowiedziami niskich temperatur i opadów śniegu policjanci zapowiadają nieustanną pracę w działaniu na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i apelują przede wszystkim o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *